Prime Dönemi Ne Demek? (Gerçek Bilgi)

Instagram, Twitter ve TikTok uygulamalarında çok sık bir şekilde gördüğümüz prime devresi yani İngilizce adıyla ‘’Prime time’’ ne demek? Neredeyse her gün karşımıza çıkan ve erkekler amacıyla söylenilen sözlerin başında yer alan prime devresi amacıyla sizlere doğru bulguyu alçakta verdik. Prime devresi biten her erkeğin saçı kısalır, etrafı azalır gibi sözlerle her gün karşılaşıyorsanız işte sizlere bütün detaylarıyla prime devresi ne demek?

Prime Dönemi Ne Demek?
Prime Ne Demek?

İngilizce sözcük olan prime sözcüğünün Türkçe manası ‘’mühim’’ demektir. ve çoğu şahıs prime sözcüksini alfa şahıslarda kullanmaktadır.

Prime Time Ne Demek?

Yine İngilizce bir cümle olan prime time cümlesinin Türkçe karşılığı ‘’yoğun zaman’’ demektir.

Prime Dönemi Ne Demek?

İngilizce kökenli bir sözcük olan prime sözcüğünün Türkçesi birincil, mühim, asal demektir. Genel olarak televizyon yayıncılığında sık bir şekilde sarfedilen prime sözcüksi, televizyon yayıncılığında televizyonun insanlar doğrulusunda en çok izlenildiği saati ifade eder. Ve bu saat 20:00 – 23:00 arasıdır.

Diğer bir yandan Twitter, Instagram ya da TikTok gibi uygulamalarda sık bir şekilde sarfedilen prime devresi bir erkek amacıyla en iyi, en harika ve en süper bulunduğu devresi hatırlatır. Pek çok alanda tüketimi mevcuttur.

Prime Döneminin Kullanıldığı Alanlar

Futbolcular amacıyla bir futbolcunun kariyeri süresince en iyi devresinin, en büyük başarılara imza attığı devreye prime devresi denmektedir.
Hayvanlar amacıyla bir hayvanın sütünün en iyi bulunduğu devreye prime devresi denir. Çiftçiler amacıyla bu devre fazlasıyla mühimdir.
Sanatçılara göre prime devresi hayatlarında yaşamış oldukları en sarsıcı, üzücü olaylardan sonra gelmektedir.

Futbolda Prime Dönemi Ne Demek?

Genel olarak futbolcular amacıyla sarfedilen prime devresi rastgele bir futbolcunun sezon arası oynamış bulunduğu en mühim yıllardan ibarettir. Türkiye’de futbol dendiğinde işlemiş devrede ve şimdiki devrede akla ilk gelen isimlerden olan Selçuk İnan’ın prime devresi 2011 – 2014 yılları arasıdır. 2020 senesine kadar futbol oynamaya devam eden Selçuk İnan maalesef 2011 – 2014 yılları ardından prime özelliğini kaybetmiştir ve performans olarak düşüşe işlemiştir.

Erkeklerde Prime Dönemi Ne Demek?

Futbolcunun kariyeri süresince en iyi devresinin ve en büyük başarılara imza attığı devreye prime devresi denmektedir.

Yorum yapın